top

Sport Drukuj

Gmina Twardogóra, choć niewielka, w dużym stopniu zaspokaja potrzeby rekreacyjne swoich mieszkańców. Żądni sportowych wrażeń kibice mają możliwość dopingowania zawodników aż trzech klubów piłkarskich (A klasa): LOTNIK Twardogóra, WIWA Goszcz, POLONIA Grabowno Wielkie. Prężnie działają też szkolne kluby sportowe, m.in. MLKS Echo Twardogóra szkolący w trzech sekcjach: lekkoatletycznej, biegów na orientację i siatkówki dziewcząt.
W czerwcu można się zrelaksować podczas Dni Twardogóry, w sierpniu podczas Dożynek Gminnych - imprezy z mnóstwem atrakcji, przede wszystkim występami gwiazd polskiej estrady.
Bogatą ofertę kulturalno-sportową, w tym wycieczkową, oferuje Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, który na co dzień prowadzi zajęcia m.in. z aerobiku, gimnastyki korekcyjnej, piłki siatkowej czy szachów.  Odbywają się widowiskowe konkursy taneczne. W 2010 roku odbyły się Krajowe Mistrzostwa  w tańcach Hip-Hop i Electric Boogie oraz wybory Miss Bikini Model International 2010. Osoby dbające o kondycję fizyczną mogą spróbować swych sił w ogólnopolskich marszach na orientację odbywających się w pobliskich lasach lub w biegach ulicznych, rozgrywkach w siatkówkę, w halową piłkę nożną, w wyścigach kolarskich. Warto również skorzystać z tartanowej bieżni, kortów tenisowych, siłowni, sauny i strzelnicy prowadzonej przez Ligę Obrony Kraju. Dużą możliwość rozwijania zainteresowań sportowych dają także hale sportowe i boiska przy szkołach podstawowych, miejski stadion oraz wybudowane w grudniu 2008 r. boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią w ramach rządowego programu „Moje boisko ORLIK 2012”. Od sierpnia 2009 roku funkcjonuje otwarte kąpielisko z zapleczem, a od grudnia sztucznie mrożone lodowisko.
U nas każdy miłośnik sportu, kwalifikowanego i rekreacyjnego, o każdej porze roku znajdzie coś dla siebie. Szczegółowa oferta poniżej:

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl