top

Strona główna Inwestycje Dofinansują budowę kanalizacji w Grabownie Małym
Dofinansują budowę kanalizacji w Grabownie Małym
Środa, 09 Sierpień 2017 09:10

2017 08 09 kanalizacja grabowno male promesaGmina Twardogóra znalazła się w gronie 22 gmin i 7 spółek wodociągowych z Dolnego Śląska, które otrzymają unijną dotację na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. We wtorek 8 sierpnia marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Ewą Mańkowską wręczyli promesy beneficjentom konkursu.

Łączna kwota, która zostaje przekazana to prawie 44 mln zł, z czego dla naszej gminy - na budowę kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok. 8,706 km w Grabownie Małym – przyznano pomoc w wysokości  1 999 375 zł, co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowalnych tej inwestycji, a zakończenie jej realizacji powinno nastąpić do czerwca przyszłego roku.
Wnioski o dofinansowanie złożyły – poza Gminą Twardogóra - aż 92 podmioty, na łączną kwotę ponad 127 mln złotych. Ostatecznie dotacje na blisko 44 mln złotych przyznano 22 dolnośląskim gminom i 7 spółkom wodociągowym. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020. W ramach dotacji z PROW powstanie 307 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz zostanie wybudowanych prawie 48 km sieci wodociągowej i blisko 65 km sieci kanalizacyjnej. Dzięki inwestycji znacznie poprawi się standard życia mieszkańców. Poprawi się jakość wody do spożycia, warunki sanitarne, a zanieczyszczenia odprowadzane do środowiska będą znacznie mniejsze. Zlikwidowane zostaną również uciążliwe zapachy, które dziś powstają przy odprowadzaniu ścieków do rowów czy szamb – zauważyła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Stosowną umowę z Samorządem Województwa Dolnośląskiego w imieniu naszej gminy podpisał burmistrz Zbigniew Potyrała, przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Twardogóra Izabeli Kłosowskiej.

Podpisanie umowy o dofinansowanie budowy kanalizacji w Grabownie Małym Podpisanie umowy o dofinansowanie budowy kanalizacji w Grabownie Małym Podpisanie umowy o dofinansowanie budowy kanalizacji w Grabownie Małym Podpisanie umowy o dofinansowanie budowy kanalizacji w Grabownie Małym Podpisanie umowy o dofinansowanie budowy kanalizacji w Grabownie Małym  

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl