top

Strona główna Inwestycje Przebudowa fragmentu zespołu pałacowego w Goszczu - kolejny etap
Przebudowa fragmentu zespołu pałacowego w Goszczu - kolejny etap
Czwartek, 18 Czerwiec 2015 13:06

2015 palac 008Zakończony został drugi etap remontu pałacu w Goszczu, który przeprowadziła firma Intermax Wiesław Puchalski z Przygodzic za 1 333 333,33 zł. 18 czerwca dokonany został odbiór inwestycji. Dawna stajnia została przebudowana na budynek usługowy o funkcji recepcyjnej i wystawienniczej oraz utworzona została strefa wejściowa przed nim oraz przed byłym maneżem. Zakres prac obejmował: budowę pomieszczeń administracyjnych i wystawowych wraz z zapleczem socjalnym, budowę toalet, przebudowę posadzek, wykonanie instalacji c.o. (przebudowę kotłowni gazowej), elektrycznej wraz z oświetleniem i wentylacji, wyposażenie technologiczne sceny w budynku maneżu: okotarowanie, nagłośnienie, oświetlenie, rzutnik z ekranem multimedialnym, rolety okien, a także zagospodarowanie terenu od strony ulicy Twardogórskiej: nowa brama, parking,oświetlenie, ławki, stojaki rowerowe, tablica informacyjna i zieleń ozdobna. W najbliższym czasie dostarczone do pałacu zostaną krzesła, stoły i sztalugi.


31.03.2015
Trwa drugi etap remontu pałacu w Goszczu. Wewnątrz byłej stajni wykonane zostały instalacje i warstwy posadzkowe oraz rozpoczęto układanie płytek. Postawione zostały ścianki działowe, zamontowano instalacje wodno-kanalizacyjne i elektro-energetyczne. Trwa montaż centralnego ogrzewania, klimatyzacji oraz wentylacji. Kontynuowane są także prace na zewnątrz - wykonano przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz rozpoczęła się przebudowa bramy wjazdowej. Zgodnie z umową remont potrwa do końca maja 2015 r. Koszt drugiego etapu inwestycji to  1 333 333,33 zł.

„Restauracja zespołu pałacowego w Goszczu – przebudowa fragmentu skrzydła płn.-zach. na centrum edukacyjno-kulturalno-turystyczne kultywowania tradycji regionalnych” współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo - PO Ryby 2007-2013 w wysokości do 85% kosztów kwalifikowanych projektu (tj. 1,5 mln zł - I i II etap).

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1     

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl