Tegoroczny festyn rodzinny Taaaka Ryba, zorganizowany w ramach cyklu imprez Dni Karpia, po raz pierwszy odbył się przy zespole pałacowo-parkowym w Goszczu. Zmiana lokalizacji okazała się bardzo trafiona, ponieważ oprócz wielu mieszkańców gminy Twardogóra bawili się również turyści z Wrocławia, Oławy, Jeleniej Góry, a nawet z Krakowa. Większa frekwencja to z pewnością
zasługa Radia Wrocław, które od rana zapraszało na festyn i relacjonowało wydarzenia na żywo.
Wędkarze na początek Jak co roku, do południa odbyły się zawody wędkarskie w trzech kategoriach wiekowych. 29 września lista zawodników była dłuższa niż zwykle. Staw przy pałacy okazał się dla wędkarzy atrakcyjniejszy, niż zbiornik rekreacyjny w Twardogórze, gdzie dotychczas rozgrywano zawody. Pierwsze miejsce wśród najmłodszych wędkarzy (8-13 lat) zdobył Adrian Kondziela, drugie Bartosz Cierniejewski, trzecie Wojciech Raszewski, a czwarte Michał Bednarek. W kategorii od 14 do 18 lat poszczęściło się tylko jednemu wędkarzowi. Był nim Artur Kita. Wśród seniorów zwyciężył Grzegorz Sosnowski, kolejny był Leszek Żak, Krzysztof Dzikowski i Marcin Cierniawski.
Biesiada w trzech odsłonach Po uroczystym otwarciu festynu przez zastępcę burmistrza Jana Bernackiego, wędkarze odebrali nagrody. Potem scena należała już do ukraińskiego zespołu Otawa oraz do tria Mat Band, które wystąpiło w trzech odsłonach: biesiadzie polskiej, koncercie przebojów zespołu Abba i biesiadzie discopolowej. Zaraz po rozpoczęciu festynu na miejsce dotarła także kilkunastoosobowa grupa kijkarzy nordic walking, która pokonała trasę z Twardogóry przez Moszyce do Goszcza - na pyszną zupę rybną przygotowaną przez restaurację "W Starym Młyni"e. Program urozmaicały gry i zabaw dla dzieci, zorganizowane przez GOSiR, za udział w których dzieci otrzymywały nagrody, a także atrakcje w postaci dmuchanego placu zabaw, kul na wodzie itp. Dla tych trochę starszych do dyspozycji były kramy z lokalnymi produktami, w tym potrawy z karpia, chleby, domowe słodkie wypieki, miody czy kompozycje z suszonych roślin. Pyszny chleb ze smalcem i ogórkiem oraz pikantne bułeczki serwowało kółko kuchcikowania „Szesnaście +”. Nie zabrakło również sołtys Dąbrowy Kazimiery Pruskiej z kozim serem z ziołami w oleju lnianym i swojskim chlebem, czy „Zagrody Grabownica” z pierogami. Swoje stoiska promocyjne zaprezentowali również Campus Domasławice, Studio Plan z Wrocławia, Partnerstwo dla Doliny Baryczy i Centrum informacji Turystycznej z Milicza. Organizatorem imprezy była gmina Twardogóra i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.
|