top

Strona główna Aktualności Transmisja startu twardogórskiej sprinterki
Transmisja startu twardogórskiej sprinterki
Środa, 13 Luty 2019 09:45

mt_ignoreDzięki świetnemu rezultatowi, uzyskanemu podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu w dniach 8-10 lutego br., zawodniczka MLKS Echo Twardogóra Adriana Gąsior wystartuje w Mistrzostwach Polski w kategorii seniorów. Ada dwa razy poprawiała swój rekord życiowy w biegu na 60 m. Najpierw w eliminacjach uzyskała 7,71 sek, a w finale 7,64 sek. Uzyskując 6-y w kraju wynik w swojej kategorii wypełniła minimum na krajowy czempionat seniorów, a tym samym będzie rywalizować z najlepszymi, w tym - z Ewą Swobodą, legitymującą się najlepszym wynikiem na świecie w 2019 roku. Zapraszamy na transmisję startu Ady Gąsior do TVP Sport - w sobotę 16.02.2019 od godz. 19.18. Należy podkreślić, że w mistrzostwach juniorów (choć bez medali) świetnie zaprezentowała się też pozostała trójka zawodników Echa. W finale biegu na 600 m miejsce VI zajął Miłosz Wieczorek, w samotnym biegu na 1000 m Robert Kulik zajął VII m., a Kacper Sobczak w biegu na 400m zajął XX. miejsce. Wszyscy zawodnicy, to wychowankowie trenera Pawła Olszańskiego, choć obecnie Ada trenuje pod okiem Williama Rostka, a Robert Kulik - w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu - pod okiem Jacka Wośka.

Transmisja startu twardogórzanki Transmisja startu twardogórzanki Transmisja startu twardogórzanki