top

Strona główna Aktualności Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej
Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej
Poniedziałek, 15 Październik 2018 13:10

2018 10 12 den 005Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste spotkanie władz naszej gminy z nauczycielami, wychowawcami i pracownikami wszystkich placówek oświatowych i wychowawczych. Przybyli licznie zaproszeni również emerytowani nauczyciele i wychowawcy. Burmistrz Zbigniew Potyrała zaprosił wszystkich zebranych do wysłuchania koncertu Stefano Terrazzino

– włoskiego tancerza specjalizującego się w tańcach latynoamerykańskich, piosenkarza, aktora i prezentera telewizyjnego, trenera tańca i uczestnika „Tańca z gwiazdami” oraz programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

mt_ignore

Ten popularny w naszym kraju Sycylijczyk, wraz z partnerującą mu tanecznie na scenie Pauliną Biernat, a także dwójką instrumentalistów - bez trudu zdobyli twardogórską publiczność, wykonując standardy muzyki włoskiej. Udało im się nawet porwać do wspólnej zabawy całe audytorium, a do tańca – dwie osoby z widowni. Po występie pełniący rolę gospodarza tej uroczystości burmistrz Zbigniew Potyrała złożył wszystkim nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim pozostałym pracownikom oświaty wyrazy serdecznego podziękowania oraz najwyższego uznania i szacunku - za wypełnianie służebnej misji wobec społeczeństwa. Biorąc pod uwagę istotną rolę, jaką pełni nauczyciel i wychowawca w żmudnym konstruowaniu swojej przyszłości przez każdego ucznia – zarówno w sferze edukacji, jak i socjalizacji – oznacza to wpływ na rozwój całej lokalnej społeczności.

mt_ignore

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim burmistrz Zbigniew Potyrała życzył wszystkim zdrowia, wytrwałości w pracy i satysfakcji z dorobku pedagogicznego, ale także wysokiego prestiżu w społeczeństwie. Następnie wręczył 3 dyrektorom i 11 nauczycielom listy gratulacyjne z nagrodami oraz dwa specjalne wyróżnienia – za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktyczno–wychowawczej. Stefano Terrazzino, podczas swojego występu niejednokrotnie dawał wyraz swojej tremie, w związku z występem przed „gronem pedagogicznym”, jednak mile zaskoczony otwartością, muzykalnością i poczuciem humoru tego gremium – chętnie pozował do wspólnych zdjęć na zakończenie spotkania.

Fotorelacja w naszej GALERII.

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl