top

Strona główna Aktualności Twardogóra nadal wysoko w rankingach gmin
Twardogóra nadal wysoko w rankingach gmin
Wtorek, 09 Październik 2018 09:32

economy-2245121  340W tegorocznej edycji prestiżowego Ranking Samorządów ogólnopolskiego dziennika ekonomiczno-prawnego „Rzeczpospolita” Gmina Twardogóra (w kategorii gmin miejsko-wiejskich) znalazła się na 40 pozycji (na 858 gmin w tej kategorii), zajmując jednocześnie 6. miejsce wśród dolnośląskich gmin tej kategorii.

Jest to znaczący sukces, zważywszy, że w ostatnich dwóch edycjach tego rankingu nasza gmina lokowała się w pierwszej 50-tce gmin miejsko-wiejskich całego kraju i w  pierwszej 10-tce tego typu gmin województwa dolnośląskiego. Są to zdecydowanie najlepsze rezultaty spośród gmin wszelkiej kategorii z naszego powiatu i jedne z najlepszych wśród gmin dolnośląskich. Tym bardziej, że utrzymane od 3 lat na zbliżonym poziomie.
Ranking Samorządów  jest organizowany przez "Rzeczpospolitą" już od 14 lat. Organizatorzy starają się  w nim wyłonić i pokazać jako przykłady do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" sprawdza efektywność działań samorządów na rzecz trwałego rozwoju wspólnoty w podstawowych obszarach: trwałości ekonomicznej, trwałości  środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.  Odpowiedzialne zarządzenia zasobami w tych obszarach zwiększa potencjał  rozwojowy samorządów i pozwala osiągnąć cel zrównoważonego rozwoju. W edycji 2018 zostało wzięte pod uwagę około 50 wskaźników. Większość z nich pochodzi z publicznych źródeł Informacji - takich jak dane ze sprawozdań budżetowych udostępnianych przez Ministerstwo Finansów (np. wartość wydatków na ochronę środowiska, na transport, czy kulturę) lub danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny.

Wyniki Rankingu Samorządów dostępne są na stronie organizatora.

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl