top

Strona główna Aktualności Coraz piękniejsza Twardogóra
Coraz piękniejsza Twardogóra
Środa, 05 Wrzesień 2018 14:34

2018 09 04 odbior remontu pl piastow 13i14 1We wtorek, 4 września br. odbył się odbiór zadania pn. „Remont elewacji oraz pokrycia dachu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze”.  Rozpoczęte w lipcu br. i zakończone przed terminem prace wykonał (wybrany w drodze przetargu) Zakład Produkcyjno–Handlowo–Usługowy  Andrzej  Chmura z Twardogóry – za kwotę 107 784,00 zł.

Koszt remontu został w całości sfinansowany przez inwestora - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Zakresem objęto:  remont pokrycia dachowego z papy, remont kominów, remont i malowanie  elewacji frontowej tylnej i bocznej z dociepleniem, izolacje przeciwwilgociowe , częściowa wymiana stolarki okienno-drzwiowej – w budynku nr 13, remont i malowanie elewacji frontowej i tylnej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, częściowa wymiana stolarki okienno-drzwiowej – w budynku nr 14. W przyszłości przewidziane są prace remontowo-modernizacyjne na terenie przylegającym do obydwu budynków od strony podwórza. Odnowienie tych budynków to konsekwentnie realizowana poprawa estetyki budowli, będących wizytówką miasta, stanowiąca jeden z najczęściej zgłaszanych przez mieszkańców postulatów. Wcześniej (w lutym br.) odnowiono elewację budynków przy Placu Piastów nr 15 i przy ul. Ratuszowej 2, w 2016 r. zakończono dofinansowany przez Gminę remont budynku HPS przy ul. Ratuszowej 1, a także odnowiono budynek stacyjny, a w ubiegłym tygodniu (31.08. br.) oddano do użytku centrum przesiadkowe przy stacji kolejowej.  Efektem wszystkich tych działań jest łatwo dostrzegalna - nie tylko przez mieszkańców, ale również przez przyjezdnych - radykalna poprawa wizerunku naszego miasta.

 

Odbiór remontu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze Odbiór remontu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze Odbiór remontu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze Odbiór remontu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze Odbiór remontu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze Odbiór remontu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze
Odbiór remontu budynków przy Placu Piastów 13 i 14 w Twardogórze      

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl