top

Strona główna Aktualności Sportowcy z SP2 najlepsi na Dolnym Śląsku
Sportowcy z SP2 najlepsi na Dolnym Śląsku
Środa, 20 Czerwiec 2018 13:09

2018 06 20 final imsPodczas zawodów XIX Finału Krajowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, który odbył się w sobotę 16 maja na białostockim stadionie, zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze uplasował się na IX miejscu w kraju a drużyna chłopców tej szkoły wywalczyła srebrny medal. W tym sezonie sezonie reprezentanci SP2 wygrali wszystkie zawody lekkoatletyczne na poziomie Finałów Dolnośląskich. Reprezentacja tej szkoły wygrała wszystkie klasyfikacje drużynowe zawodów lekkoatletycznych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tym roku szkolnym. Jesienią zwyciężyła w Lidze LA, a wiosną i w IMS w lekkiej atletyce, i w Pucharze Jean Humberta. Podczas każdego z tych zawodów zwyciężały drużyny dziewcząt i chłopców. Dwa złote medale były udziałem Roberta Kulika, który po heroicznej walce na ostatniej prostej pokonał prowadzącego na 1000 m, oraz Jarosława Andrzejczaka, który w ostatnim rzucie dyskiem umocnił się na pierwszym miejscu a także ustanowił nowy rekord Finału Krajowego 60,69 m poprawiając go o 50cm. Jarek Andrzejczak i Adrian Duczmal zostali również nagrodzeni za najlepsze wyniki w bloku rzutów - Jarosław Andrzejczyk na pierwszym miejscu, Adrian Duczmal na trzecim miejscu. Miejsca medalowe wywalczyli: Aleksandra Myszkowska III. miejsce w rzucie oszczepem 31,08 m, Maciej Otoliński III. miejsce w rzucie oszczepem 41,46 m, Patryk Martynowicz III. miejsce w skoku wzwyż 170 cm, Adrian Duczmal III. miejsce wrzucie dyskiem 49,58 m, Miłosz Wieczorek III. w biegu na 110 m przez płotki 15,59 s.

(fot.: SP2 Twardogóra)