top

Strona główna Aktualności Twardogórzanie walczyli o medale
Twardogórzanie walczyli o medale
Poniedziałek, 18 Czerwiec 2018 08:00

IMGP7682W dniach 2-3. czerwca br. w Suwałkach odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Wystartowało blisko 700 uczestników ze 112 klubów. Dwoje reprezentantów MLKS "ECHO" Twardogóra walczyło o medale.

Adriana Gąsior wraz z reprezentacją Dolnego Śląska zajęła czwarte miejsce, a Miłosz Wieczorek, wraz z kolegami z reprezentacji Dolnego Śląska, wywalczył Mistrzostwo Polski w sztafecie szwedzkiej, natomiast indywidualnie (w wieloboju) wywalczył brązowy medal.

Natomiast na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS juniorów, juniorów młodszych i młodzieżowców w lekkiej atletyce, któe odbywały się w dniach 8 — 10 czerwca w Słubicach, pięcioosobowa reprezentacja MLKS „ECHO” Twardogóra wywalczyła trzy medale: I miejsce w biegu na 400m przez płotki zajął Kacper Sobczak, III miejsce w biegu na 800 m - Rober Kulik, III miejsce w rzucie dyskiem - Jarosław Andrzejczak. Miejsce IV w biegu na 100 m zajęła Adriana Gąsior - o medalu zadecydowała fotokomórka rozdzielając czas do tysięcznych części sekundy. VIII miejsce wrzucie młotem zajęła Martyna Kozieł. Startowało ponad 800 sportowców z 112 klubów reprezentujących 16 województw.