top

Strona główna Aktualności X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej
X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej
Poniedziałek, 07 Maj 2018 10:42

2018 04 27 gkpp 011W dniach 24 i 25 kwietnia 2018 r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbyły się eliminacje X Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. W przeglądzie zaprezentowało się 48 solistów. Przesłuchania odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i klasa VII oraz powyżej 16 lat. Jury w składzie: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk, Irena Pudłowska oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny, przyznając nagrody i wyróżnienia.

kategoria wiekowa: przedszkole
I miejsce: Gabriela Olszańska (op. Joanna Chrupcała, Agata Dżugaj) z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze,
II miejsce: Lena Preisner (op. Justyna Marszałek, Agata Dżugaj) z MP Oddział przy SP2 w Twardogórze,
III miejsce: Amelia Jędryczko (op. Elżbieta Sobczyńska, Kamila Sujecka) z MP w Twardogórze.
wyróżnienia: Lena Brynk (op. Elżbieta Sobczyńska, Kamila Sujecka) z MP w Twardogórze, Nikola Trynkiel (op. Justyna Marszałek, Agata Dżugaj) z MP Oddział przy SP2 w Twardogórze, Aleksandra Graf (op. Alicja Wesołowska, Ewelina Jezusek) z MP w Twardogórze.

kategoria wiekowa: szkoła podstawowa klasy I – III
I miejsce: Milena Ziglewska (op. Halina Ślusarek) z SP2 w Twardogórze,
II miejsce: Maria Juszczak (op. Halina Ślusarek) z SP2 w Twardogórze,
III miejsce: Jagoda Stefaniak (op. Paweł Gobelny) ze Społecznego Ogniska Artystycznego „Allegretto” w Twardogórze,
wyróżnienia: Rita Sas (op. Halina Ślusarek) z SP2 w Twardogórze, Maria Ozga (op. Danuta Zając) z SP w Goszczu, Magdalena Noga (op. Anna Dżugaj) z SP w Grabownie Wielkim.

kategoria wiekowa: szkoła podstawowa klasy IV-VI
I miejsce (ex aequo): Maja Tokarska (op. Paweł Grobelny) z SOA „Allegretto” w Twardogórze i Kamila Bilska (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze,
II miejsce: Angelika Bednarska (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze,
III miejsce: Nikola Błasiak (op. Anna Błasiak),
wyróżnienia: Amelia Noga (op. Anna Dżugaj) z SP w Grabownie Wielkim, Wojciech Rusinek z dwuosobowym chórkiem (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu, Hanna Nowak (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze.

kategoria wiekowa: gimnazjum i klasa VII
I miejsce: Julia Fajkowska (op. Monika Juszczak) z SP2 w Twardogórze,
II miejsce: Oliwia Komór (op. Monika Juszczak) z SP2 w Twardogórze,
III miejsce: Hanna Babij (op. Monika Juszczak) z SP2 w Twardogórze,
wyróżnienia: Karina Gaber (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu, Milena Gawin i Jagoda Ślusarek (op. Monika Juszczak) z SP2 w Twardogórze.

kategoria wiekowa: powyżej 16 lat
I miejsce: Natalia Łotecka

Nagrodę Grand Prix X Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej – Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zdobyła solistka Katarzyna Orlikowska (op. Robert Orlikowski) z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze, która w ramach dodatkowej nagrody wystąpi przed gwiazdą Dni Twardogóry 2018.

27 kwietnia 2018 r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbył się koncert laureatów powyższego przeglądu. Imprezę tę zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra – Zbigniew Potyrała oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra – Ryszard Gąsior, którzy wręczali nagrody. Na widowni zasiedli zaproszeni goście, dyrektorzy szkół i przedszkola, uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz rodzice i dziadkowie. Konferansjerkę prowadziła Aneta Wędrak. Opiekę logistyczną zapewniała Marlena Karalus. Obsługę akustyczną zajmowali się: Irena Gołowacz (Bibioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra) oraz Wojciech Ryzakiewicz. Scenografię przygotowała Dorota Banasiak-Franc. Imprezę koordynował Robert Orlikowski. Nad całością czuwał dyrektor GOSiR-u w Twardogórze – Jan Świerad.

Wykaz instytucji i szkół biorących udział w powyższym przeglądzie (alfabetycznie): Miejskie Przedszkole w Twardogórze, Społeczne Ognisko Artystyczne „Allegretto” w Twardogórze, Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze, Szkoła Podstawowa w Goszczu, Szkoła Podstawowa w Grabownie Wielkim, Świetlica Środowiskowa Grabowno Wielkie.

mt_ignore

X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej
X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej
X Gminny Konkurs Piosenki Polskiej      

(fot. J.W.)

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl