top

Strona główna Aktualności Siódmoklasiści u burmistrza
Siódmoklasiści u burmistrza
Wtorek, 13 Luty 2018 13:57

2018 02 12 wizyta siodmoklasistow-10W poniedziałek, 12 lutego, blisko 40-osobowa grupa uczniów dwóch klas siódmych (7a i 7b) Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze, pod opieką swoich wychowawczyń, Barbary Franc i Marii Pecican, wizytowała siedzibę Urzędu Miasta i Gminy w Twardogórze - na zaproszenie burmistrza Zbigniewa Potyrały. 

Niezwykłych gości w sali posiedzeń twardogórskiego Ratusza powitał jego Gospodarz, w towarzystwie swojego zastępcy Ryszarda Gąsiora. Burmistrz Zbigniew Potyrała omówił zarówno uwarunkowania prawne i organizacyjne oraz specyfikę pracy - swojej, jak również pracowników twardogórskiego magistratu i wszystkich jednostek gminnych. Burmistrz – w kontekście funkcjonowania naszej gminy - objaśnił funkcjonowanie i podział zadań w ramach trójszczeblowej struktury samorządu terytorialnego, w której podstawową jednostką jest gmina, a oprócz niej działają także powiaty i województwa. Burmistrz wyjaśnił różnicę pomiędzy administracją samorządową a administracją rządową, którą tworzą (głównie) Prezes Rady Ministrów z rządem RP oraz wojewodowie z podległymi im urzędami wojewódzkimi. Wskazał też przykłady realizowania zadań administracji rządowej przez administrację publiczną na przykładzie konkretnych stanowisk w urzędzie gminnym. Młodzi słuchacze  - przy minimalnej zachęcie burmistrza i wychowawczyni - zadali burmistrzowi kilka pytań, czasem dosyć bezpośrednich. Nawiązując do obchodzonego w tym roku 725-lecia nadania praw miejskich Twardogórze, zachęcił do korzystania z informacji, zawartych w okolicznościowym kalendarzu gminnym. Znalazły się tam – oprócz grafik, prezentujących Twardogórę z początku XX wieku – również informacje o najważniejszych imprezach na terenie naszej gminy, związanych z obchodami roku jubileuszowego. Po spotkaniu z burmistrzem siódmoklasiści - mniejszymi grupami udali się do każdego z referatów twardogórskiego urzędu, by na miejscu poznać bliżej pracę naszych samorządowców, a następnie - już na zajęciach w szkole - podzielić się tą wiedzą ze swoimi rówieśnikami.

 

Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza
Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza
Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza
Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza
Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza
Siódmoklasiści u burmistrza Siódmoklasiści u burmistrza     

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl