top

Strona główna Aktualności Twardogórski Jarmark
Twardogórski Jarmark
Wtorek, 19 Grudzień 2017 11:21

2017 12 17 jarmark bozonarodzeniowy 03Na tydzień przed Wigilią odbyła się na twardogórskim Rynku druga edycja twardogórskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W ofercie około 30 wystawców przeważały oczywiście artykuły, związane ze świętami Bożego Narodzenia: dekoracje świąteczne, świece, stroiki, ozdoby choinkowe, bombki (również malowane ręcznie), opakowania do prezentów, kartki świąteczne, drzewka choinkowe, światełka choinkowe i oświetlenie dekoracyjne, ale także bożonarodzeniowe wiktuały, jak karp (żywy), świąteczne wypieki na czele z piernikami i makowcami oraz miody.

mt_ignore

Ofertę wystawienniczą wzbogaciły też artykuły rękodzieła artystycznego (obrazy, malarstwo na desce, rzeźby, odlewy gipsowe, robótki ręczne, wyszywanki, hafty, filcaki, decoupage etc), a także produkty lokalne – zarówno spożywcze (wypieki, chleb Komyśniak, oleje tłoczone na zimno, produkty pszczele, a nawet zyskujące na popularności chałwy lniane), jak i kosmetyczno-drogeryjne (ręcznie wytwarzane mydła glicerynowe, sole kąpielowe, czy bączki do kąpieli). W ofercie gastronomicznej znalazł się poczęstunek wigilijny (gorący barszcz i pierogi), a ponadto: rozgrzewające napoje (herbaty, kawa i grzaniec bezalkoholowy), grillowane kiełbaski z włoską bułką panocco (własnego wypieku) i barszczyk z krokietami.

mt_ignore

Innego typu atrakcje rozpoczęły się - po godzinie 15 - hejnałem Twardogóry, zagranym na trąbce przez Tadeusza Nestorowicza. W takim wykonaniu uczestnicy imprezy usłyszeli też popularny amerykański standard „Jingle bells”. Następnie dzieciom zaprezentowany został mikołajkowy spektakl cyrkowy Billa Bombadilla, po którym sceną zawładnęły artyści z obydwu twardogórskich przedszkoli. Tuż przed godziną 16 pod sceną odbył się spektakularny przejazd Mikołajów na swoich motoreniferach. Po występnie Chóru Parafialnego Rapsodia życzenia świąteczne złożył Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała oraz ks. Proboszcz Krzysztof Bucyk. Niezależnie od wydarzeń na scenie odbywał się poczęstunek wigilijny. Gdy na scenie swój drugi tego dnia spektakl zakończył Bill Bombadill, a zmierzch rozświetlały światła uliczne i dekoracyjne, tworzące niezwykle urokliwy klimat - rozpoczęły się występy wokalno-muzyczne, w których kolędy, i pastorałki w swoim wykonaniu zaprezentowały (kolejno): dzieci i młodzież ze szkół w Goszczu, Grabownie Wielkim i w Twardogórze, zespół Czerwona Kalina, a także zespół muzyczny działający przy bazylice Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze.

mt_ignore

Naturalną konsekwencją tych występów było (tradycyjne już) zaproszenie przez burmistrza Zbigniewa Potyrałę zgromadzonych na Rynku uczestników Jarmarku do wspólnego kolędowania: „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” i „Bóg się rodzi”. Jeszcze trakcie wspólnego śpiewu na Rynku pojawili się harcerze z 22. Goszczańskiej Drużyny Harcerskiej "Azymut", którzy przekazali mieszkańcom naszej gminy - na ręce burmistrza Zbigniewa Potyrały - Betlejemskie Światło Pokoju. Wcześniej dzieci przekazały na ręce burmistrza wspólnie wykonany pod opieką animatorów domasławickiego Campusu łańcuch choinkowy – z całą pewnością najdłuższy nie tylko w Twardogórze, ale i w jej okolicach. (Łańcuch ten zdobi obecnie choinkę w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Twardogórze.) Niezwykle widowiskowym i zapierającym dech w piersiach finałem tegorocznego twardogórskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego był Spektakl Tancerzy Ognia – fireshow. Burmistrz Zbigniew Potyrała na zakończenie Jarmarku podziękował – zarówno wszystkim mieszkańcom, którzy licznie w nim uczestniczyli, jak również podziękował wszystkim tym osobom, dzięki którym tegoroczny Jarmark był tak udany.
O sukcesie tej twardogórskiej imprezy przesądziło to, że dla licznego grona jej uczestników jest ów Jarmark czymś więcej niż tylko okazją do zaopatrzenia się w stosowne okolicznościowe artykuły spożywcze i akcesoria świąteczne. Jest bowiem również wspaniałą okazją do spotkania i świętowania - w poczuciu wspólnoty, życzliwości i radości.

PEŁNA FOTORELACJA DOSTĘPNA W GALERII ZDJĘĆ.

mt_ignore

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl