top

Teatr w Rynku
Wtorek, 19 Wrzesień 2017 08:17

2017 09 15 teatr uliczny-8720W piątek 15 września na twardogórskim Rynku, obok Ratusza, odbyły się prezentacje w ramach imprezy pn. "Teatr uliczny w Twardogórze". Pierwszym przedstawieniem, który obejrzeli zgromadzeni widzowie była - pełna wdzięku i gracji, a także... pięknych muszek, motylków, ważek i żabek - inscenizacja taneczna "Mucha Złotobrzucha"

(na podstawie "Muchy Cokotuchy" Kornieja Czukowskiego) w wykonaniu zespołów: "Czerwona Kalina" i "Czarne Jagódki", wg choreografii i z kostiumami Iryny Gołowacz, w opracowaniu muzycznym Nadji Łomanowej-Barańskiej.
Z kolei działająca w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej z Dobroszyc (pod auspicjami Caritas Archidiecezji Wrocławskiej) Grupa Teatralna z Dobroszyc, zaprezentowała niezwykle urokliwy spektakl muzyczno-wizualny pt. "Każdemu wolno kochać".
Działający przy bibliotece Teatr POZA przygotował dwa spektakle: grupa dziecięco-młodzieżowa przypomniała - bardzo przekonujaco, sugestywnie i z humorem - "Nudę" Grzegorza Sławińskiego, a grupa międzypokoleniowa zaprezentowała - całkiem na poważnie, co oczywiste - moralitet "Kwidam" według autorskiego scenariusza Urszuli Konopko, na motywach prozy Jarosława Iwaszkiewicza. Reżyserem obydwu sztuk była Urszula Konopko. Organizatorem imprezy była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze.

mt_ignore9

mt_ignore

mt_ignore

mt_ignore

Zapraszamy do pełnej fotorelacji z imprezy do naszej GALERII.

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl