top

Strona główna Aktualności Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wtorek, 29 Sierpień 2017 11:37

2017 08 26 wizyta 034Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniewa Potyrały, naszą gminę w dniach 26-27 sierpnia br. odwiedził dr Heinrich hrabia von Reichenbach – wraz ze swoją matką, Heleną hrabiną von Reichenbach oraz synem Heinrichem.  W sobotę przed południem burmistrz Potyrała podjął Gości w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Twardogórze

i wówczas poinformował o działaniach naszego samorządu - zarówno w kwestii ratowania przed zniszczeniem i renowacji zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu, będącego od XVIII w. do 1945 roku siedzibą rodziny von Reichenbach, jak i o osiągnieciach i zamierzeniach rozwojowych naszej gminy, również z uwzględnieniem cyklu przedsięwzięć, związanych z przypadającymi w 2018 roku obchodami 725 otrzymania przez Twardogórę praw miejskich. Na pamiątkę wizyty Goście otrzymali w prezencie – oprócz zestawów gadżetów gminnych  - oprawioną ilustrację zabytkowego zespołu goszczańskiego i płytę z fotografiami zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu i wizualizacją docelowego przeznaczenia najważniejszych obiektów tego zabytku.

mt_ignore

Z twardogórskiego ratusza Goście – w towarzystwie burmistrza Potyrały – udali się w krótki objazd miasta, a następnie – do Goszcza. Podczas spaceru po wyremontowanych salach (teatralnej i wystawienniczej) oraz po wewnętrznym dziedzińcu pałacowym, burmistrz Potyrała przybliżył stan prac nad przywróceniem świetności tego obiektu i jego docelowym przeznaczeniu, jako regionalnego ośrodka inicjatyw społeczno-kulturalnych. Znajdą tu siedzibę grupy pracy twórczej, szczególnie sztuk wizualnych (malarstwo, fotografia artystyczna, grafika komputerowa), a równoległa funkcja związana będzie z przeznaczeniem do zwiedzania - za pomocą specjalnych platform widokowych - w odniesieniu do najbardziej zniszczonej części korpusu pałacu.
Podczas zwiedzania zabytkowego kościoła pałacowego Gości oprowadzał – wraz z mieszkankami Goszcza - Prezes Stowarzyszenia Świętej Magdaleny Ryszard Gil, który poprosił o symboliczne przytwierdzenie tabliczki, informującej o objęciem tego dawnego kościoła ewangelickiego programem „Ochrona zabytków”, zapewniającym dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prezes Gil zaproponował też zasadzenie przez Gości krzewu hortensji na parkowym terenie przykościelnym.

mt_ignore

Następnie w Campusie w Domasławicach burmistrz podjął gości obiadem.
Ostatnim etapem sobotniej części wizyty Rodziny Reichenbach był udział w gminnych uroczystościach dożynkowych w Olszówce. (Szerzej na ten temat w naszej relacji z dożynek gminnych 2017)
Niedzielna część wizyty państwa Reichenbach miała charakter prywatny.

Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach
Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach Wizyta hrabiego von Reichenbach

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl