top

Strona główna Aktualności Polscy siatkarze pokonują Brazylię w Twardogórze
Polscy siatkarze pokonują Brazylię w Twardogórze
Poniedziałek, 14 Sierpień 2017 13:39

2017 08 13 mecz polska brazylia mini -6603W niedziele 13 sierpnia, w hali sportowo-widowiskowej twardogórskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie sparingowe reprezentacji Polski i Brazylii w piłce siatkowej mężczyzn U-23. Polacy pewnie pokonali rywali 4:1. Był to jeden z ostatnich meczów fazy przygotowawczej przed Mistrzostwami Świata, które zostaną rozegrane od 18 do 25 sierpnia w Kairze. W składzie drużyny prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza, znalazło się m.in. ośmiu zawodników, którzy sięgnęli ostatnio po mistrzostwo świata U–21, która w finale turnieju rozgrywanego w Czechach pokonała 3:0 reprezentację Kuby i sięgnęła po najwyższe trofeum.

W Drużyny Polski i Brazylii w ramach ostatniej fazy swoich przygotowań przed kairskimi mistrzostwami, zaplanowały rozegranie ze sobą trzech meczów sparingowych: w Jelczu-Laskowicach(w sobotę, 12 sierpnia), w Twardogórze (w niedzielę, 13 sierpnia) i w Wałbrzychu (15 sierpnia o godz. 19:00).

Zarówno rozgrywane właśnie mecze sparingowe, jak i mecze w Kairze, rozgrywane będą wg nowych zasady: do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym, bez przerwy technicznej. Po wykonaniu zagrywki zawodnik będzie musiał wylądować przed linią dziewiątego metra.

Siatkarski pojedynek Polski i Brazylii zawsze dostarcza kibicom sporo sportowych emocji. Podobnie było w Twardogórze, czego dowodem była wspaniała atmosfera na trybunach. Po zwycięskim meczu reprezentanci Polski podziękowali kibicom wspierającym ich rywalizację w twardogórskiej hali GOSiR.

Polska – Brazylia 4:1 (15:12, 15:7, 15:10, 10:15, 15:12)

Skład reprezentacji Polski: Marcin Komenda, Kamil Semeniuk, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Bartłomiej Lipiński, Jan Firlej i Dominik Depowski.

FOTORELACJA DOSTĘPNA W GALERII ZDJĘĆ.

mt_ignore

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl