top

Strona główna Aktualności "Jańcio Wodnik" w Goszczu
"Jańcio Wodnik" w Goszczu
Środa, 28 Czerwiec 2017 15:16

"Jańcio Wodnik" w GoszczuZapraszamy do udziału w plenerowym seansie filmu "Jańcio Wodnik" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Projekcja odbędzie się 7 lipca na dziedzińcu zespołu pałacowo - parkowego w Goszczu. Pokaz filmu przewidziany jest na godzinę 21:30. Wcześniej będzie możliwość zwiedzania wystawy fotografii z planu filmowego oraz wzięcia udziału w spotkaniu z twórcami filmu.

Poniżej prezentujemy fragmenty książki "Polska na filmowo - gdzie kręcono znane filmy i seriale", której autorem jest Marek Szymański:
"W Twardogórze i jej najbliższej okolicy: m.in. w Goszczu, Drągowie, Grabku oraz Łazisku powstawał na początku lat dziewięćdziesiątych jeden z najbardziej magicznych i niezwykłych obrazów w polskim kinie, czyli Jańcio Wodnik w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego..."

"Reżyser nie bez powodu wybrał właśnie tę okolicę jako tło dla filmu. Otoczenie Twardogóry leży bowiem wśród Wzgórz Twardogórskich, nazywanych także przez miejscowych Górami Kocimi"

"Ekipa filmowa przebywała w Drągowie przez dwa tygodnie. Tutaj nakręcono wszystkie sceny dziejące się przed chatą Jańcia, tutaj odwiedza opuszczoną Weronkę filmowy Dziad, czyli Olgierd Łukaszewicz, tutaj wreszcie pojawia się hałaśliwy tabor z Jańciem jako słynnym w okolicy uzdrowicielem. Tabor prowadzi na motorze Bogusław Linda jako oszust - stygmatyk..."

"Sceny uzdrawiania oraz przejazd taboru z Jańciem kręcone były przed pałacem w pobliskim Goszczu oraz w jego najbliższym otoczeniu"

mt_ignore

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl