top

Strona główna Aktualności Spotkanie z mistrzem
Spotkanie z mistrzem
Piątek, 21 Kwiecień 2017 14:50

2017 04 11 daniel krakowiakDaniel Krakowiak z Domasławic zdominował maty prestiżowych zawodów Rome International Open IBJJF Jiu-Jitsu Championship, które odbyły się w Rzymie na początku kwietnia. To kolejny sukces w bogatej sportowej karierze tego utytułowanego zawodnika, reprezentującego barwy RIO Grappling Krośnice. Wywalczywszy wcześniej tytuł wicemistrza Europy w GI kategoria brązowe pasy

Masters do 76 kg i srebrny medal w Open brąz Masters, został na koniec swych zmagań mistrzem Europy No Gi - Masters brąz - 73,5 kg. W swojej karierze sportowej wielokrotnie uzyskiwał tytuł Mistrza Polski, tj.: w 2000 r. (MJJ kat. 67 kg), w 2007 r. (MJJ kat. 74 kg), w 2008 (8 Międzynarodowe M. P. Full Contact ju-jitsu kat. 73 kg) oraz w 2015 r. - 2 MP Cavalcanti BJJ GI i Nogi/MMA/K1/Judo kat. 76 kg. Adult Purpury. Był zwycięzcą prestiżowych międzynarodowych turniejów, takich jak: walka o pas zawodowego mistrza MMA krajów nadbałtyckich w wadze półśredniej 77 kg (Pomiechówek 2012 r.), czy XI MP ADCC Submission Fighting  kat.76,9 kg  Masters zaawansowani  (Warszawa, 2015 r.). Jest również laureatem wyróżnień: Prezydenta MJJ za osiągnięcia sportowe w 2007 r. oraz nagrody Prezydenta Miasta Świdnica w kat. Fair Play.
Ma za sobą amatorskie i zawodowe pojedynki MMA, w tym podium Mistrzostw Polski Amatorskiego MMA. Jest posiadaczem 5 DAN Modern Ju-Jitsu, 5 DAN Polskiego Związku Ju-Jitsu, a także brązowego pasa Brazylian Ju –Jitsu. Na co dzień jest też wiceprezesem Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki „Leonidas” z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, instruktor samoobrony, kierownikiem obozów sportowych oraz trenerem w Rio Grappling Club Krośnice, gdzie od października 2014 roku trenuje grupę utalentowanych zawodników formuły ju-jitsu którzy już mogą się już pochwalić pierwszymi sportowymi osiągnięciami. Podczas spotkania z Danielem Krakowiakiem, które odbyło się 11 kwietnia, burmistrz Zbigniew Potyrała złożył mistrzowi z Domasławic serdeczne gratulacje, wraz z życzeniami kolejnych sukcesów – zarówno zawodniczych, jak też szkoleniowych oraz menedżerskich. Burmistrz zauważył, że samorząd Gminy Twardogóra konsekwentnie troszczy się o prawidłowy rozwój i kulturę fizyczną swoich mieszkańców od ich najmłodszych lat, inwestując w ogólnodostępną podstawową infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Wyraził też nadzieje, że w nieodległej przyszłości grupa młodych ludzi z naszej Gminy – z wsparciem trenerskim Mistrza i z wykorzystaniem tej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – osiągnie również tak znakomite sukcesy sportowe.

mt_ignore

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl