top

Strona główna Aktualności Wyróżnienie dla „ECHA”
Wyróżnienie dla „ECHA”
Wtorek, 07 Marzec 2017 12:41

2017 03 02 mlks echoPo dwuletniej przerwie wznowiona została Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego. Podczas uroczystości uhonorowani zostają najlepsze kluby sportowe naszego województwa, które w klasyfikacji Ministerstwa Sportu za rok 2016 zajęły znaczące miejsca. Zawody obejmują rywalizację w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży), Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
Podczas gali, która odbyła się 2 marca w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu rozdane zostały nagrody pieniężne formie czeków. Wysokość nagród była uzależniona od punktów zgromadzonych przez poszczególne kluby. Do czołowych klubów (co nie było zaskoczeniem ze względu na mnogość sekcji oraz zakres działania) zaliczamy WKS Śląsk Wrocław, AZS AWF Wrocław, Górnik Wałbrzych.  Twardogórskie MLKS „ECHO” uplasował się na 55 Miejscu (najwyżej w powiecie oleśnickim) i otrzymał dotację w wysokości 3500zł. Już samo zakwalifikowanie się do tak elitarnego grona było wielkim wyróżnieniem. Oprócz „ECHA” nasz powiat reprezentowany był przez „Oleśniczankę” Oleśnica. Twardogórę reprezentowali: trener klubu Waldemar Czajkowski, uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze, którzy na co dzień trenują w MLKS „ECHO”.
Gospodarzami gali byli V-ce Marszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk, oraz Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji w Urzędzie Marszałkowskim - medalista olimpijski w wioślarstwie, Paweł Rańda.
mt_ignoreod lewej: Dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji w Urzędzie Marszałkowskim Paweł Rańda, trener MLKS „ECHO” Waldemar Czajkowski, Ada Gąsior, Jagoda Schubert, V-ce Marszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk, Nina Krzywańska, Kacper Sobczak

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl