top

Strona główna Aktualności Z matematyką za pan brat
Z matematyką za pan brat
Poniedziałek, 06 Marzec 2017 09:05

2017 03 02 konkurs matematyczny 0022 marca w Szkole Podstawowej w Grabownie Wielkim odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny „Mały Matematyczny As”. Do zmagań przystąpili najlepsi uczniowie (po jednym) z każdej klasy ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy: Alex Michałek, Kacper Niemierowski, Jakub Sekuła i Maciej Wilk (SP 1 im Polskich Noblistów w Twardogórze), Agnieszka Potyrała i Hubert Gonera (SP 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze), Michał Sobiński (SP w Goszczu) oraz Dawid Dżugaj (SP w Grabownie Wielkim). Przez godzinę dzieci rozwiązywały 5 zadań konkursowych o różnym stopniu trudności, opracowanych przez Anitę Krzekotowską, nauczycielkę matematyki z Ligoty Małej.
Zwycięzcy: Kacper Niemierowski - I miejsce, Alex Michałek - II miejsce, Agnieszka Potyrała - III miejsce, zostali wyłonieni przez Komisję Konkursową, w skład której weszli nauczyciele: Lidia Wróbel, Bożena Zima - Maszyna, Beata Pięta i Anna Dżugaj.
Nagrody zostały ufundowane - i osobiście wręczone wraz z dyplomami - przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniewa Potyrałę, który objął konkurs swoim patronatem. Ponadto Burmistrz wręczył upominki (szachy) wszystkim uczestnikom konkursu, a stosowne podziękowania - nauczycielom, przygotowującym dzieci do konkursu.
Burmistrz Zbigniew Potyrała na zakończenie przyznał, że dzięki takim konkursom utalentowane dzieci mogą porównać własne umiejętności w gronie swoich rówieśników i doskonalić swoje zdolności. Uzdolnieni matematycznie uczniowie wyłącznie klas trzecich ze szkół podstawowych naszej gminy po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę w gminnym konkursie matematycznym. Zaszczytną rolę gospodarza pełniła SP w Grabownie Wielkim, na czele z dyrektor Renatą Szmajek.

 mt_ignore

Z matematyką za pan brat Z matematyką za pan brat Z matematyką za pan brat Z matematyką za pan brat Z matematyką za pan brat Z matematyką za pan brat
Z matematyką za pan brat      

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl