top

Retro bal
Środa, 08 Luty 2017 15:35

2017 02 04 bal karnawalowy 001Bal charytatywny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniewa Potyrały na stałe wpisał się w twardogórski kalendarz zabaw karnawałowych oraz kulturę filantropii. Jego druga edycja odbyła w się w sobotni wieczór w hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Wrocławskiej w Twardogórze. Wydarzenie pod hasłem "Lata dwudzieste, lata trzydzieste..." połączyło elegancką zabawę z gestem wsparcia organizacji Gminnego Dnia Dziecka 2017.
Przygotowaniem imprezy zajął się komitet organizacyjny składający się z rad rodziców działających przy gminnych szkołach i przedszkolach na czele z Janem Jędryczko oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze.
"Lata dwudzieste, lata trzydzieste kiedyś do wzruszeń będą pretekstem" śpiewała przed laty Ludmiła Warzecha - tą piosenką w wykonaniu Mai Olszańskiej rozpoczęto twardogórski bal.
Witając gości Burmistrz Zbigniew Potyrała podziękował za zaangażowanie wszystkim radom rodziców jednostek oświatowych działających na terenie gminy Twardogóra. Podkreślił, że jest to zgodne, wspólne działanie dla dobra mieszkańców i młodego pokolenia, które jest naszym wspólnym dobrem.
Fundusze zbierane były w sobotni wieczór między innymi w drodze licytacji. Burmistrz, wzorem ubiegłego roku, zadeklarował podwojenie sumy dochodów uzyskanych podczas balu na organizację Dnia Dziecka.
W trakcie sobotniej nocy nie zabrakło akcentów nawiązujących do lat dwudziestych minionej epoki. Na parkiecie królował charleston, którego lekcji udzieliła para taneczna: Iryna Gołowacz i Jan Jędryczko. Klimat przyjęcia podkreśliły stroje gości z dodatkami typu: opaski z piórami strusimi, szale boa, długie rękawiczki, sznury pereł, cygaretki, garnitury, szelki, kapelusze a także wyjątkowe elementy scenograficzne i tematyczna fotobudka.
Program imprezy wzbogaciły występy wokalne (Agata Głowacz wykonała piosenkę pt. "Kto tak ładnie kradnie", Jolanta Agnieszka Huryn "Ta mała piła dziś" oraz Nadija Łomanowa-Barańska i Jolanta Agnieszka Huryn zaśpiewały utwór "Diamenty") i kabaretowe pt. "Pieniądze to nie wszystko" w wykonaniu teatru POZA. Również zaprezentowane zostały przez Piotra Niwę sztuczki karciane nawiązujące do konwencji lat dwudziestych. W niezwykły świat akrobatycznych możliwości wprowadziła gości grupa akrobatyczno-artystyczna Magnifica. Oprawę muzyczną zapewnił wrocławski zespół Metropolis Group oraz dj MenSky. W balu uczestniczyło 320 osób.

Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal
Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal
Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal
Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal
Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal Retro bal

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl