top

Strona główna Aktualności Młody twardogórzanin mistrzem Polski
Młody twardogórzanin mistrzem Polski
Piątek, 21 Październik 2016 13:48

2016 10 20 MateuszWlodarczkMPKitesurfinguMateusz Włodarczyk został Mistrzem Polski do lat 18 w kitesurfingu w konkurencji freestyle. Jest uczniem klasy 3 twardogórskiego Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków. Zdobył również Puchar Polski w tej samej kategorii. Mistrzostwa Polski miały miejsce w Jastarni w sierpniu. To dotychczas najlepszy wynik odkąd twardogórzanin intensywnie uprawia ten sport, a robi to od czterech lat.

Mateusz Włodarczyk brał również udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w holenderskim Noordwijk i zawody te ukończył na piątej pozycji. Gratulujemy i życzymy Mateuszowi kolejnych sukcesów.

Kitesurfing (także: kiteboarding) to sport wodny, odmiana surfingu, technicznie podobny do windsurfingu, jednak różni się znacząco w sposobie prowadzeniu deski; zamiast klasycznego żagla używana tu jest odmiana latawca - utrzymywanego przez żeglującego kitesurfera na barze przypiętym do trapezu (uprzęży) zakładanego przez kitesurfera. Ta konkurencja ma szansę za 4 lata być oficjalną dyscypliną w programie Igrzysk Olimpijskich.