top

Strona główna Aktualności Pobiegli nie tylko po puchar
Pobiegli nie tylko po puchar
Wtorek, 20 Wrzesień 2016 11:01

XXII Międzynarodowy Bieg Uliczny w TwardogórzeW niedzielę 18 września obawa przed deszczem nie wystraszyła licznych uczestników "XXII Międzynarodowego Biegu Ulicznego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej W Twardogórze", zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra, Radę Miejską w Twardogórze oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

Start 154-osobowej grupy biegaczek (na dystansie 5 km) i biegaczy (na dystansie 10 km) poprzedzony został biegami o znacznie krótszych dystansach - na odcinkach ilicy Ratuszowej - dedykowanymi dla dzieci i młodzieży. Trasa biegu 5 km oraz 10 km została wytyczona ulicami miasta. Na dystansach tych najszybszym tempem biegu wykazał się zwycięzca, kenijczyk Dominic Mailu Musyimi, któremu pokonanie 10 km zajęło 29 minut (tempo 2:54 min/km). Na uwagę zasługuje też stosunkowo licznie reprezentowana kategoria wiekowa 70-latków, wśród której znaleźli się dwaj najstarsi uczestnicy biegu (rocznik 1941).  Gratulacje należą się tym bardziej, że obydwaj panowie uzyskali rezultaty lepsze niż wielu ich młodszych współzawodników. Można jednak mówić o zwycięstwie każdego uczestnika biegu - nie tylko dlatego, że dotarł do mety, ale również dlatego, że... stanął na starcie.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii XXII Międzynarodowego Biegu Ulicznego O Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej W Twardogórze:

Mężczyźni (Open) Dominic Mailu Musyimi (Kenia)
Kobiety (Open) Christine Moraa Oigo (Kenia)
Mieszkańcy Miasta i Gminy Twardogóra (dystans 10 km) Krzysztof Górecki
Mieszkanki Miasta i Gminy Twardogóra (dystans 5 km)  Jolanta Lenda MLKS Echo Twardogóra

Przedszkolaki (rocznik 2010 i młodsi)
- Dziewczynki (100 m) Monika Bukowska (Przedszkole Miejskie Twardogóra)
- Chłopcy ( 100m) - Marcin Koślicki (SP3 Wrocław)
Dzieci i młodzież:
- Rocznik 2009-2008
   - Dziewczęta ( 200 m) Oliwia Rydzyńska (SP1 Twardogóra)
   - Chłopcy ( 200 m) Bartosz Wlazło (SP1 Twardogóra)
- Rocznik 2007- 2006
   - Dziewczęta ( 500 m) Maria Robakiewicz (UKS Międzybórz)
   - Chłopcy ( 500 m) Adrian Krajewski (UKS Międzybórz)
- Rocznik 2005-2004
   - Dziewczęta ( 500 m) Emilia Krawczyk (UKS Międzybórz)
   - Chłopcy ( 500 m) Jakub Hajduk (UKS Międzybórz)
- Rocznik 2003-2002
   - Dziewczęta Oliwia Olszańska (Gimnazjum Twardogóra)
   - Chłopcy Miłosz Wieczorek (Gimnazjum Twardogóra)

Kategorie wiekowe (K- kobiety, M-mężczyźni)