top

Strona główna Aktualności MLKS "ECHO" wygrywa w mistrzostwach
MLKS "ECHO" wygrywa w mistrzostwach
Poniedziałek, 16 Maj 2016 09:13

Echo w BogatyniTwardogórski Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy „ECHO” z sukcesem powrócił z Bogatyni, gdzie 14 maja rozgrywane były Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce. Podczas tych Mistrzostw reprezentacja 8 lekkoatletów MLKS „ECHO” zdobyła aż 6 medali. Karolina Ogrotnik  zajęła I miejsce w rzucie młotem, a uzyskanym  rezultatem (57,94 m) poprawiła swój dotychczasowy rekord

Dolnego Śląska.
Ta zawodniczka zwyciężyła również w konkurencji rzutu dyskiem, osiągając dystans 33,37 m. Złote medale zdobyli również: Dominika Orlińska - w rzucie oszczepem na odległość 42,10 m, a także  Adam Olszański - w skoku o tyczce na wysokość 3,70 m.
Dwa srebrne medale wywalczyła Blanka Krzywańska: w rzucie młotem (44,13 m) oraz w rzucie dyskiem (32,16 m). Tuż za podium uplasowali się w swoich konkurencjach:
- Martyna Kozieł – IV lokata w rzucie młotem (42,05 m - rekord życiowy!), a także V miejsce - w rzucie dyskiem (26,40 m).
- Kacper Sobczak – V miejsce w biegu 110m przez płotki (czas 16,55 s) oraz  w biegu na 400 m przez płotki (z wynikiem 62,66 s). Natomiast Michał Orliński w biegu na 400 m przez płotki uzyskał czas 65,44 s. Dodatkowo - poza konkursem - w zawodach brała udział młodziczka, Jagoda Schubert, która w rzucie młotem uzyskała obiecującą odległość 40,44 m.
Należy podkreślić, że zarówno medaliści jak i Martyna Kozieł oraz Kacper Sobczak -  uzyskali wyniki umożliwiające im udział w Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach.
Jeśli Karolinie Ogrotnik uda się w rzucie młotem osiągnąć odległość 62 m, to będzie reprezentowała Polskę na najbliższych Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych, które rozegrane zostaną w stolicy Gruzji, Tibilisi.