top

Strona główna Aktualności Zawodnicy Echa 9 razy na podium
Zawodnicy Echa 9 razy na podium
Wtorek, 19 Maj 2015 09:04

Zawodnicy Echa 9 razy na podiumBardzo dobry występ zaliczyli twardogórscy lekkoatleci podczas wojewódzkich mistrzostw juniorów i juniorów młodszych, które rozegrane zostały 16 maja w Bogatyni. Do najlepszych wyników należy uznać start Karoliny Ogrotnik, która dwa razy stawała na najwyższym podium uzyskując jeden z najbardziej wartościowych wyników w historii dolnośląskiej lekkoatletyki. Karolina rzucając młotem na odległość 54,09m ustanowiła nowy rekord województwa poprawiając czternasto letni wynik zawodniczki Śląska Wrocław – Laury Dzikowskiej. Jest to obecnie drugi wynik w kraju, w tej konkurencji. Drugie złoto zdobyła w rzucie dyskiem - 34,52m. Zaraz za Karoliną w obu konkurencjach znalazła się druga zawodniczka Echa Twardogóra Blanka Krzywańska. Poprawiając własne rekordy życiowe w młocie (42,50m) i dysku (32,52m) zdobyła dwa srebra. Trzeci złoty medal wywalczył Przemek Kaźmierczak w skoku o tyczce - rekord życiowy - 3,80m (obecnie drugi wynik w kraju). Na trzecim miejscu w skoku o tyczce uplasował się Adam Olszański z wynikiem 3,00m. W rzucie oszczepem Dominika Orlińska nie miała sobie równych. Zeszłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski posyłając oszczep na odległość 40,20m zdobyła czwarty złoty medal dla twardogórskiej ekipy. Swoje rekordy życiowe poprawili na mistrzostwach również: Michał Orliński - 400m ppł (66,50s), Radek Woźniak 54,22s (400m) oraz na 110m ppł 16,65s i Kacper Skałubiński w biegu na 400m (55,53 m).

Zawodnicy Echa 9 razy na podium Zawodnicy Echa 9 razy na podium Zawodnicy Echa 9 razy na podium