top

Strona główna Aktualności Sportowa jedynka
Sportowa jedynka
Poniedziałek, 20 Kwiecień 2015 11:00

Sportowa jedynkaUdany kwiecień, tak w skrócie można podsumować sportowe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze. Dobra passa rozpoczęła się 9 kwietnia kiedy to zawodniczki z "jedynki" zajęły trzecie miejsce w Międzypowiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt (kat. "trójki"). Jest to największy, siatkarski sukces w historii SP1. Młode siatkarki obiecały, że w przyszłym roku poprawią wynik i uzyskają awans do Finału Strefy Wrocławskiej, a może i do Finału Dolnośląskiego. Skład drużyny: Oliwia Górowska, Dobrusia Siemaszko, Daria Cupał, Nel Piasta, Milena Gawin, Wiktoria Freus, Gabriela Nowicka.

mt_ignore
11 kwietnia duży sukces odniósł Bartek Wlazło. W Dolnośląskim Finale Indywidualnych Biegów Przełajowych zdobył drugie miejsce. W biegu nr „0”, w którym startował uczestniczyło ponad 100 zawodników i zawodniczek z klas pierwszych szkół podstawowych z roczników 2007-2008. Bartek urodził się w 2008 roku i należy do „młodszych” pierwszaków, a w swoim biegu rywalizował głównie z uczniami o rok starszymi od siebie.
14 kwietnia okazał się szczęśliwy także dla siatkarskich "dwójek". W Mistrzostwach Powiatu Oleśnickiego w Piłce Siatkowej, drużyna chłopców wywalczyła trzecie miejsce, a dziewczęta nie dając szans rywalkom zajęły pierwsze miejsce, zdobywając Mistrzostwo Powiatu Oleśnickiego. Składy drużyn: dziewczęta: Ada Marków, Miriam Witiw, Oliwia Durman, Oliwia Początek, chłopcy: Kuba Wójcik, Patryk Grabowski, Igor Olszański, Patryk Szumiło.