top

Strona główna Aktualności Wszystkie nasze młociarki na podium
Wszystkie nasze młociarki na podium
Wtorek, 23 Wrzesień 2014 08:58

2014 09 23 mmm wroclawDo udanych należy zaliczyć występ lekkoatletów Echa Twardogóra na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu. Autorkami największej sensacji były nasze młociarki, które zajęły wszystkie stopnie podium. Pierwsza od początku konkursu była Karolina Ogrotnik (44,35m), drugie miejsce przypadło Martynie Kozieł (38,80), a trzecie Blance Krzywańskiej (36,60m), do ostatniej kolejki zajmującej drugą lokatę. Ostatecznie wyprzedziła ją Martyna. Cała trójka awansowała do Mistrzostw Polski w Zielonej Górze, co jest niewątpliwym sukcesem trenera Waldemara Czajkowskiego. Postawa triumfatorki nie była niespodzianką, ponieważ tydzień wcześniej w międzynarodowym meczu Karolina pokonała reprezentantki Niemiec i Czech. Uzyskała trzeci wynik w kraju. W rzucie dyskiem również nie miała sobie równych. Ustanawiając nowy rekord życiowy 39,05 m, zapewniła sobie we Wrocławiu drugi złoty medal. Blanka Krzywańska dostała się do ścisłego finału. Z wynikiem 32,03 m uplasowała się na czwartym miejscu. W biegu na 600 m bardzo dobry start zaliczył Kacper Sobczak, któremu uzyskanie rekordu życiowego 1:33,50 pozwoliło uplasować się na wysokim siódmym miejscu. Kacper Skałubiński w biegu na 300 m uzyskał wynik 40,22, co dało mu 10 miejsce. Klaudia Charecka ten sam dystans przebiegła w 49,02, a Zuzanna Antonowicz setkę pokonała w 14,72. MLKS Echo Twardogóra zdobyło 13 pkt w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki czemu zajęło 14 miejsce na 34 kluby sklasyfikowane na Dolnym Śląsku.