top

Strona główna Aktualności Mały Mistrz w Twardogórze
Mały Mistrz w Twardogórze
Czwartek, 04 Wrzesień 2014 07:49

mt_ignoreInauguracja programu Mały Mistrz w województwie dolnośląskim odbędzie się w piątek 5 września o godzinie 11:30 na stadionie lekkoatletycznym przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Cztery szkoły podstawowe z naszej gminy przystąpiły do programu i to właśnie pierwszaki z tych placówek wezmą udział w pierwszej lekcji lekkoatletycznej i mini zawodach. Gwiazdą imprezy będzie brązowy medalista Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce - Zurich 2014 Rafał Omelko. Chętnych do zobaczenia jak wygląda taka lekcja i do kibicowania maluchom serdecznie zapraszamy.
Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.
Więcej informacji: www.malymistrz.pl
Popołudniu, o godzinie 16, na tym samym obiekcie, rozegrane zostaną zawody w ramach Grand Prix Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Zmierzą się w nich dziewczęta i chłopcy klas IV - VI oraz gimnazjaliści z Twardogóry, Wrocławia, Żmigrodu, Środy Śląskiej i Oławy.

aktualizacja: Czwartek, 04 Wrzesień 2014 14:26
 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl