top

Strona główna Aktualności Mistrzyni Europy
Mistrzyni Europy
Wtorek, 01 Lipiec 2014 09:20

2014 06 28 orienteering 003Mieszkanka Twardogóry Weronika Cych zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Europy w biegu na orientację, które zakończyły się w sobotę 28 czerwca w Macedonii w okolicach miejscowości Strumica. Weronika wygrała dystans sprinterski rozgrywany na trudnej trasie w centrum górzystego miasta z przewagą 8 sekund nad Ukrainką Oleną Postelniak i 15 sekund nad Norweżką Ingrid Lundanes. W tym biegu pokonała ponad 100 zawodniczek z 33 państw Europy. Swoim zwycięstwem potwierdziła przynależność do europejskiej czołówki w tej konkurencji biegu na orientację, gdyż w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal na zawodach rozgrywanych w Portugalii. W ostatni dzień zawodów w biegu sztafetowym startując na ostatniej - trzeciej zmianie polskiej sztafety zajęła trzecie miejsce zdobywając drugi (tym razem brązowy) medal podczas tegorocznych Mistrzostw Europy ustępując reprezentantkom Czech i zaledwie o 1 s - zawodniczkom ze Szwecji. Weronika Cych wraca więc do Polski z dwoma medalami (złotym i brązowym), a polska reprezentacja z trzema, gdyż oprócz Weroniki Cych brązowy medal zdobył także Krzysztof Rzeńca - zawodnik łódzkiego klubu - również w biegu sprinterskim. W klasyfikacji zespołowej Polska zajęła siódme miejsce.

Mistrzostwa Europy w Macedonii Mistrzostwa Europy w Macedonii Mistrzostwa Europy w Macedonii Mistrzostwa Europy w Macedonii Mistrzostwa Europy w Macedonii Mistrzostwa Europy w Macedonii