top

Strona główna Aktualności Lekkoatleci wrócili z 10 medalami
Lekkoatleci wrócili z 10 medalami
Środa, 12 Czerwiec 2013 14:09

Kacper Schubert w czarnej koszulce10 medali zdobyli zawodnicy Echa Twardogóra na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Lekkoatletyce w Zgorzelcu. W kategorii młodzików najbardziej utytułowana wróciła Dominika Orlińska zdobywając dwa złota. W rzucie młotem z rekordem życiowym 41,03 m (trzeci wynik w rankingu krajowym) oraz w rzucie oszczepem z wynikiem 38,08 (drugi wynik w rankingu krajowym). Dwa medale przywiozła również Karolina Ogrotnik, zdobywając srebro w rzucie młotem (37,31m), oraz brąz w pchnięciu kulą (10,69m). Adriana Kałużna uplasowała się na drugim miejscu w rzucie oszczepem (34,38m), oraz na czwartym w rzucie młotem z rekordem życiowym 31,32 m. Jeszcze jedna nasza zawodniczka włączył się do walki o punktowane miejsca. Agata Szypa z wynikiem 28,10 m zajęła 4 miejsce w rzucie oszczepem i 5 miejsce w rzucie młotem (26,66 m). Marcin Pypeć uzyskał rekord życiowy w rzucie dyskiem (36,60 m) i uplasował się na czwartej pozycji. W oszczepie 34,12 m pozwoliło mu zająć 6 miejsce. Radosław Woźniak uzyskał odpowiednio 4 miejsce w biegu na 300 ppł (43,94) i 6 na 110 ppł (17,39s). Marcin Grzelczyk w rzucie oszczepem z nowym rekordem życiowym zajął 5 miejsce (39,66) i 7 w dysku (31,94 m). Dawid Chwałek w dysku z wynikiem 33,32 m uplasował się na 6 pozycji. Również bardzo udany start zaliczył Adam Olszański w skoku o tyczce. Jego nowy rekord życiowy wynosi dziś 2,10 m, który dał mu 4 lokatę.

mt_ignore
Tydzień później do rywalizacji przystąpili juniorzy. Nieco skromniejsza, bo 6-o osobowa reprezentacja, zdobyła również 5 medali. Do najbardziej zaciętej rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie doszło w biegu na 110m ppł pomiędzy mistrzem kraju z hali Tomaszem Kołodziejskim z Jeleniej Góry i wicemistrzem Kacprem Schubertem (Echo Twardogóra). Dwukrotnie w eliminacjach i finale swoją dominację potwierdził zawodnik z Jeleniej Góry. O zwycięstwie decydowały setne sekundy. Wygraną w swoich kategoriach odniosły w biegu na 400 m ppł Joanna Olszańska w biegu juniorek, a chwilę później wśród juniorek młodszych zwyciężyła Karolina Berkowska. Asia zdobyła również srebrny medal na krótszym dystansie 100m ppł. Po rocznej przerwie do rywalizacji przystąpił młociaż Bartosz Ławniczak. Rzutem na ponad 55 m zapewnił sobie 2 miejsce. W zawodach, choć bez medalu, udanie wystartował Błażej Sobczak. Ten 7 w rankingach krajowych wieloboista biegł na 110m ppł i skakał w dal, co dało mu wąskie finały.
Zespół przygotowywali Waldemar Czajkowski i Paweł Olszański. Udział zawodników został sfinansowany przez gminę Twardogóra przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Oleśnicy.