Dzisiaj jest:  

Profesjonalna gmina przyjazna inwestorom

STRONA GŁÓWNA

M E N U

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Położenie
Mapa/Plan
Historia
Zabytki
Turystyka
Oświata
Sport i rekreacja
Komunikacja
Galeria zdjęć
Adresy

U R Z Ą D
Miasta i Gminy

-
-
-
-
-
-

Godziny pracy
Władze Miasta i Gminy
Pracownicy Urzędu
Kontakt
Inwestycje
Przetargi
  SPORT I REKREACJA

Oferta dla młodzieży

Gmina Twardogóra od wielu lat podejmuje działania w celu stworzenia warunków do miłego i pożytecznego korzystania z czasu wolnego poprzez budowę i modernizację obiektów użyteczności publicznej oraz finansowania dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w szkołach.
A oto niektóre propozycje :


Zajęcia z GOSIR-em
http://gosir.twardogora.pl
Dodatkowo: możliwość czynnego uprawiania sportu w organizacjach sportowych – MKS Echo, TKKF – tenis ziemny, sekcje i kluby piłkarskie, lekkoatletyczne.
Możliwość skorzystania z nowoczesnych obiektów sportowych (sal gimnastycznych) w Twardogórze (Gimnazjum ul. S.Batorego 5), Szkole Podstawowej w Goszczu, Szkole Podstawowej w Grabownie Wielkim, także w Szkole Podstawowej Nr 1 w Twardogórze. Wielofunkcyjne boiska do koszykówki, siatkówki i tenisa halowego a także siłownie czekają, żeby z nich skorzystać.


Strzelnica sportowa
w Twardogórze zaprasza do korzystania z oferty sekcji strzeleckiej – wystarczy skontaktować się  z Panem Adamem Nowickim (Mini Bar na Placu Targowym w Twardogórze).
Możliwość skorzystania z  siłowni i zajęć w świetlicy środowiskowej w Łazisku a także z nowej rampy do ewolucji na deskorolkach w Twardogórze przy ul. Prusa.
Oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej – bogaty księgozbiór, spotkania z ciekawymi ludźmi (pisarze, poeci, malarze).

Szkoła Muzyczna „Mezzoforte” w Twardogórze przy ul. 1-go Maja 2, dysponująca instrumentami (perkusje, gitary, instrumenty klawiszowe, dęte) a także prowadząca zajęcia wokalne zaprasza do korzystania z oferty. Także Chór „Rapsodia” , jakże znany w Twardogórze i nie tylko, daje możliwość uczestnictwa młodzieży w doskonaleniu talentów wokalnych.
Także chętni w poniedziałki i czwartki od godz. 14.00 mogą spróbować sił i wykazać swe zdolności w gminnej orkiestrze dętej działającej przy Gimnazjum Nr 1 w Twardogórze ul. S.Batorego 5. (Poniedziałki i czwartki od godz. 14.00)

Oratorium Selezjańskie w Twardogórze pl. Piastów 3 oferuje do działania w różnych grupach – świetlicy środowiskowej, zespołu młodzieżowego,grup formacyjnych,animatorów poszczególnych stopni, grup sportowych.Oratorium jest ciekawym miejscem, w którym można ciekawie i pożytecznie spędzić czas. Można tam spotkać wielu ciekawych ludzi, z którymi można porozmawiać.
 


Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze
ul. Ratuszowa 14, 56 - 416 Twardogóra, powiat oleśnicki, województwo dolnośląskie
tel. (0 71) 399 22 00, fax. (0 71) 315 81 42