top

Strona główna Archiwum
Gminne Dożynki 2017 Drukuj
Czwartek, 24 Sierpień 2017 12:37

dozynki gminne 2017 plakatBurmistrz Miasta i Gminy Twardogóra oraz mieszkańcy Sołectwa Olszówka zapraszają na Gminne Dożynki 2017, które odbędą się w sobotę 26 sierpnia na placu sołeckim w Olszówce. Program uroczystości przedstawia się następująco:

14:30 - KOROWÓD DOŻYNKOWY
Start: skrzyżowanie dróg Gola Mała - Olszówka - Bukowice
Po uformowaniu (wg kolejności alfabetycznej - na końcu Gospodarz/Olszówka) korowodu dożynkowego, który - prowadzony przez starostów dożynkowych i zaproszonych gości - przejdzie na plac sołecki

15:00 - MSZA ŚWIĘTA
Ołtarz polowy usytuowano na placu sołeckim w Olszówce
Bezpośrednio przed ołtarzem polowym postawione zostaną wieńce dożynkowe, które podczas celebry zostaną poświęcone

16:00 - OBRZĘDY DOŻYNKOWE
Po odśpiewaniu pieśni „Plon niesiemy, plon” i powitaniu przez konferansjera nastąpi uroczyste przekazanie chleba dożynkowego na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra przez starostów dożynkowych, a następnie - przekazanie bochenków sołtysom oraz przedstawicielom społeczności rolniczych i samorządowych, uczestniczących w korowodzie dożynkowym. Zwieńczeniem ceremonii będzie słowno-muzyczna część artystyczna w wykonaniu zespołów: Czerwona Kalina i Czarne Jagódki.

16:30 - KONKURSY
Reprezentanci sołectw rywalizować będą o jedno z trzech miejsc w konkursie:
"Byk - rodeo" - o najdłuższe utrzymanie się na nieobliczalnym w ruchach mechanicznym byku;
"Dojenie krowy" - o to, kto najszybciej i z najmniejszą stratą określonej ilości mleka - wydoi sztuczną krowę.
Ponadto od początku części oficjalnej odbywać się będzie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Ogłoszenie wyników tego konkursu nastąpi niezwłocznie po zakończeniu obrad jury oraz (odrębnie) gremium sołtysów.

17:30 - KONCERT ZESPOŁU DOXX
Mają w repertuarze przeboje takie jak: Tylko dla mnie tańcz, Piękna twarz miłości, Będziemy tańczyć milion lat oraz Czarodziejka snów. W 2016 r. zespół zajął II. miejsce w finale Disco Star w PoloTV, I. nagrody na Festiwalu Disco Mazovia 2016 w Mościbrodach oraz I. miejsca w konkursie Disco Polowanie w Jabłonnej. Grali na największych i najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Polsce, m.in. w Energylandii, na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, na Festiwalu Disco Mazovia 2016 w Mościbrodach, czy Disco Polowaniu w Jabłonnej.

18:45 - ZABAWA TANECZNA w rytm utworów wykonywanych przez znany twardogórskiej publiczności zespół Sami Swoi

22:00 - KONCERT ZESPOŁU WĘDROWNE GITARY
To wiodąca grupa popularyzującą przeboje „dawnych Czerwonych Gitar” oraz własne kompozycje utrzymane w tej stylistyce. Poziom interpretacji utworów z repertuaru grupy, z łudząco podobnym głosem Mirosława Suligi do głosu Seweryna Krajewskiego - zyskał uznanie branży muzycznej. Grupa i jejwokalista otrzymali licencję Fundacji im. Seweryna Krajewskiego na publiczne wykonywanie „na żywo” utworów z całego repertuaru tego twórcy.

23:30 - Ciąg dalszy zabawy tanecznej do muzyki zespołu Sami Swoi

mt_ignore

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl