top

Strona główna Aktualności Uroczyście rozpoczęto w gminie nowy rok szkolny
Uroczyście rozpoczęto w gminie nowy rok szkolny
Czwartek, 06 Wrzesień 2018 11:59

2018 09 03 rozpoczecie roku  sp goszcz 0033 września, chociaż o różnych godzinach, rozbrzmiały dzwonki w gminnych szkołach podstawowych, rozpoczynając rok szkolny 2018/2019. Tego dnia swoją działalność rozpoczęło też Miejskie Przedszkole w Twardogórze.  W każdej z tych inauguracji uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała wraz z dyrektor Centrum Usług Wspólnych Marią Susidko,

a także przedstawiciele lokalnych rad rodziców i licznie przybyli rodzice, a nawet dziadkowie.W gminnych placówkach szkolnych zasiadło łącznie 1113 uczniów. W każdej z placówek podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego burmistrz Zbigniew Potyrała wraz z dyrektorem szkoły dokonał symbolicznego wręczenia stypendiów, które są nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra dla najwybitniejszych uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Za osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymali: Miłosz Wieczorek, Maciej Otoliński, Jessica Surma, Mikołaj Matusiak (SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze) oraz Szymon Wierzbicki (SP w Goszczu), natomiast za bardzo wysokie oceny wyników w nauce: Małgorzata Mazur, Antonina Garwolińska, Kamila Bilska, Bartosz Włodarczyk, Oliwia Dudycz (SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze), a także Dawid Dżugaj, Amelia Noga i Maja Pluta (SP w Grabownie Wielkim) . 

mt_ignore
Nawiązując do obchodzonych w tym roku jubileuszów:  100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 725-lecia nadania praw miejskich Twardogórze, burmistrz zwrócił uwagę, że okresy wielkości i znaczącej roli naszego państwa zawsze pokrywały się z okresami narodowej zgody i współpracy różnych grup społecznych, politycznych, czy światopoglądowych. Podkreślił zatem niezwykłą rolę współpracy, warunkującej lepszą przyszłość – począwszy od współpracy rodziców z urzędnikami i pracownikami placówek oświatowych – aż po współpracę dla budowy lepszej przyszłości twardogórskiego samorządu gminnego. Z wielkim uznaniem burmistrz Potyrała wyraził się o dotychczasowym zaangażowaniu, o dobrej współpracy rodziców z administracją tych placówek, dzięki czemu zyskują przede wszystkim dzieci, które uczą się, wychowują i bawią we wspaniałych, nowoczesnych, bezpiecznych, funkcjonalnych i dobrze wyposażonych obiektach oświatowych naszej gminy. Burmistrz zwrócił uwagę, że dzieci i młodzież z naszej gminy rozpoczyna nowy rok szkolny mając do dyspozycji infrastrukturę oświatową placówkach, nie odbiegającą swoim wysokim standardem od  bazy, którą dysponują bogate państwa zachodnieuropejskie.

mt_ignore
Efekty są widoczne już dzisiaj:  dyrektor SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze Dorota Siemaszko-Babij poinformowała o wielkim sukcesie tej szkoły: zajęciu II miejsca w Województwie Dolnośląskim w rankingu Szkolnego Związku Sportowego dot.  zawodów lekkoatletycznych klas VII i gimnazjalnych.  Ostatni taki sukces Szkoła odniosła 20 lat temu (rok 1997/98) - wówczas Szkoła Podstawowa nr 2 Twardogórze zajęła wprawdzie I miejsce, ale było w rywalizacji na terenie województwa wrocławskiego, podczas gdy obecnie konkurowaliśmy z całym Dolnym Śląskiem.
W SP w Grabownie Wielkim w okresie wakacyjnym pomalowano kuchnię i odświeżono 3 klasy lekcyjne. Z dużego pomieszczenia szatni powstała biblioteka oraz gabinet pedagoga i logopedy szkolnego. Koszt remontu 12 tys. zł  Na korytarze zakupiono – za 15 tys. zł - metalowe szafki na odzież i pomoce szkolne. Firma Dor–Mar zasponsorowała duże siedziska na korytarz szkolny. Zakupiono też wyposażenie do nowo powstałej klasy:  ławki, krzesła, tablicę oraz doposażono pomieszczenie przedszkolne w stoliki i krzesła.

mt_ignore
Z kolei w Szkole Podstawowej w Goszczu uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone zostało z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inicjatorami święta byli: Poseł na Sejm RP Piotr Babiarz, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, Prezes Stowarzyszenia Św. Magdaleny Ryszard Gil oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Goszczu. Honorowy patronat nad świętem objęli: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Starosta Oleśnicki Wojciech Kociński.  W uroczystości uczestniczyli goście: Poseł na Sejm RP Piotr Babiarz, Przewodniczący Rady Powiatu Oleśnickiego Alojzy Kulig, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, Prezes Stowarzyszenia Św. Magdaleny Ryszard Gil, radni (z powiatu i gminy), lokalni przedsiębiorcy: Iwona Szewczyk, Monika Szewczyk- Gierszon, Anna i Daniel Sobińscy, a także leśniczy Ryszard Pietrzak, dyrektorzy szkół i gminnych placówek oświatowych, sołtysi i rodzice.

mt_ignore

Symbolicznym elementem obchodów jubileuszu było posadzenie – na terenie parkowym przy zabytkowym kościele pałacowym w Goszczu - sadzonki dębu szypułkowego ”Mieszko”- potomka najsłynniejszego w Polsce dębu „Bartek” z Zagnańska. W sadzeniu drzewka uczestniczyli: przewodnicząca Rady Rodziców Kamila Misiarz, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Misiarz, rodzice: Anna i Daniel Sobińscy z synem Marcinem i córką Sandrą, Katarzyna Zalewska z synem Sebastianem, Justyna Musiałowska z córką Zuzią, a ponadto proboszcz parafii w Goszczu ks. Mirosław Porucznik , nauczycielki: Ewa Kałandziak i Danuta Zając z wnuczką Julką oraz emerytowana nauczycielka Wiesława Gerlach. Szczególnymi świadkami tego historycznego wydarzenia byli: Poseł na Sejm RP Piotr Babiarz, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, Przewodniczący Powiatu Oleśnickiego Alojzy Kulig, Prezes Stowarzyszenia Św. Magdaleny Ryszard Gil, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goszczu Zofia Jelonek oraz nauczyciele, uczniowie, rodzice i wielu przybyłych mieszkańców naszej Gminy .

mt_ignore

Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego w gminnych placówkach oświatowych odstępna jest w naszej GALERII.

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl