top

Strona główna Aktualności Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Poniedziałek, 08 Maj 2017 13:23

kwiaty 28 maja nadarza się okazja i powinność uczczenia jednego z zawodów, który można zaliczyć do grupy misyjnych. Czymże bowiem jest praca Bibliotekarza, która nasycona jest pasją troski o zapisy najważniejszych myśli naszej cywilizacji, ale też – z drugiej strony - pasji udostępniania ich społeczeństwu.

Bogate spektrum znaczenia słowa „troska” ujawnia się  w swoim bogactwie na przykładzie działalności bibliotekarzy skupionych w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze, w Goszczu i w Grabownie Wielkim.
Do tradycyjnej roli gromadzenia, pieczy i  upowszechniania czytelnictwa w lokalnej społeczności, dochodzą inicjatywy z najszerzej rozumianego tworzenia i kultywowania regionalnego dorobku kulturalnego. I to począwszy od prezentacji twórczości lokalnych twórców kultury, czy prezentacji aktywności odtwórczej, aż po inicjatywy, wnikające głęboko w proces formacji wielokulturowej mieszkańców naszej Gminy - ich wrażliwości i aktywności społecznej. Nie sposób  nie dostrzec również dbałości o prezentację tego dorobku poza naszą Gminą – na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, czy krajowym. Zatem bez wątpienia można stwierdzić, że serce kultury naszej Gminy od lat bije w twardogórskiej Bibliotece.
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek gratuluję naszym Paniom Bibliotekarkom licznych  i różnorodnych osiągnięć – zarówno na polu upowszechniania czytelnictwa, jak i tworzenia oraz szerzenia lokalnego dorobku kulturalnego - dziękując za zaangażowanie, energię, kreatywność,  profesjonalizm i za pasję.
Całemu Zespołowi Biblioteki, a także każdej z Pań indywidualnie życzę pomyślności – również w życiu osobistym, a także zdrowia, sił
i wytrwałości oraz coraz szerszego kręgu odbiorców nowych działań i inicjatyw.

 

Zbigniew Potyrała

Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl