top

Strona główna Aktualności Trasy zdrowia - konsultacje z mieszkańcami
Trasy zdrowia - konsultacje z mieszkańcami

2013 10 11 sciezka przyrodniczo edukacyjna 004Gmina Twardogóra złożyła wniosek na realizację projektu PZU Trasy Zdrowia. Celem Konkursu jest stworzenie tras, które pozwolą na realizację wielu inicjatyw angażujących mieszkańców we wszystkich grupach wiekowych, promujących zdrowy styl życia i sprzyjających rozwojowi wolontariatu sportowego.
Z grupy 154 zarejestrowanych gmin wybrano 35 lokalizacji, które przeszły do kolejnego etapu. W tych lokalizacjach zostanie przeprowadzona seria warsztatów konsultacyjnych, ale tylko  w 30 z nich powstanie PZU Trasa Zdrowia.

W naszej gminie  odbyły się już dwa spotkania dotyczące PZU Trasy Zdrowia, w których uczestniczyli  seniorzy, instruktorzy/trenerzy, kluby sportowe, samorząd, stowarzyszenia i zainteresowani mieszkańcy. Udało się podczas dyskusji rozważyć lokalizację trasy,  którą planujemy wzdłuż wybudowanej w 2013 roku ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej sąsiadującej z halą sportowo-widowiskową oraz przeanalizowaliśmy jej mocne i słabe strony. Konsultowaliśmy również wybór najlepszego Operatora Trasy – instytucji, która weźmie odpowiedzialność za działania animacyjne przy Trasie. Będzie nim Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Aktualnie jesteśmy na etapie opracowywania Planu Animacji – takiego, w którym, jak przy innych imprezach lokalnych w gminie – nie zabraknie osób, które będą mogły swobodnie korzystać w wolnych chwilach z atrakcji rekreacyjnej i sportowej przy PZU Trasie Zdrowia skierowanej do różnych grup społecznych.

Więcej informacji dotyczących PZU Trasy Zdrowia pod linkiem  http://www.pzutrasyzdrowia.pl

mt_ignore
Trasy zdrowie - konsultacje Trasy zdrowie - konsultacje Trasy zdrowie - konsultacje Trasy zdrowie - konsultacje Trasy zdrowie - konsultacje   

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl