top

Strona główna Aktualności Aktualne inwestycje
Aktualne inwestycje
Poniedziałek, 02 Czerwiec 2014 09:12

Remont ulicy Długiej zakończonyDobiega końca przebudowa ulicy Długiej w Twardogórze. Odcinek od ulicy Wielkopolskiej do skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką wyremontowała firma "Gembiak-Mikstacki" za kwotę 673 533,77 zł. Zakres prac obejmował nowe nawierzchnie jezdni i chodników z pełną konstrukcją, zabezpieczenie istniejącej infrastruktury, wymianę wpustów ulicznych, włazów i pokryw urządzeń. Szerokość jezdni została uregulowana. Po przebudowie wynosi 4,9 m na całej długości, a przy włączeniu do ulicy Wielkopolskiej 5 m, podczas gdy przed przebudową w najwęższym miejscu miała 4,5 m. Trwają jeszcze prace porządkowe oraz związane z oznakowaniem.
Droga przy Polnej
Ruszyły prace budowlane przy budowie ulicy Polnej w Twardogórze. Zamontowana została linia energetyczna zasilająca oświetlenie drogowe. Montaż fundamentów i lamp rozpocznie się po zabudowaniu krawężników. Obecnie wykonywana jest kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. Sportowej w kierunku Akacjowej. Prace wykonuje BUDiA – Standard Sp. z o.o. z Oleśnicy za 614 657,22 zł.

mt_ignore

Chodnik do Centrum Inicjatyw Wiejskich w Chełstowie
Na ukończeniu jest budowa chodnika od drogi "tartacznej" w Chełstówku do kościoła w Chełstowie. Dobiegają końca prace porządkowe. Prawie 2,5-kilometrowy odcinek przy drodze wojewódzkiej i powiatowej wybudowała firma "Geo-Bud" za kwotę 599 508,27 zł. Na zadanie „Kształtowanie obszaru przestrzeni publicznej poprzez przebudowę pasa drogowego w zakresie wykonania nawierzchni dla komunikacji pieszej we wsi Chełstów i Chełstówek” gmina uzyskała dofinansowane w wysokości 75 proc. kosztów kwalifikowanych w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013.

mt_ignore
Rondo przebudowane w 100%
Drugi etapu przebudowy skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, 1-go Maja, Poznańskiej i Pl. Targowego, gdzie w grudniu ubiegłego roku wybudowane zostało rondo, dobiegł końca. Wykonano nowe nawierzchnie bitumiczne i chodniki Pl. Targowego oraz nawierzchnię parkingu w miejscu dawnego przystanku autobusowego. Urządzono również trawniki i miejsca zielone. Jest też nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz kolejny szalet miejski. Jednokabinowa, bezobsługowa toaleta przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt wyniósł 365 040,96 zł. Wykonawcą była firma "Biobud".

mt_ignore
Przebudują ośrodek zdrowia
W przetargu nieograniczonym na przebudowę Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Goszczu wpłynęły 3 oferty. Najkorzystniejszą zaproponowało konsorcjum firm z Krotoszyna: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „KUBIAK” i Firma Handlowo-Usługowa Eugeniusz Grześkowiak w wysokości 230 461,27 zł. Remont kapitalny ośrodka wraz z wymianą instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, stolarki okiennej i drzwiowej, podjazdem dla niepełnosprawnych oraz nowym układem funkcjonalnym zostanie wykonany do końca sierpnia.
Nowy plac zabaw
Spośród dwóch ofert przetargowych na przebudowę placu zabaw w Twardogórze została wybrana najkorzystniejsza. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Usługowe Ekolas z Przygodzic na kwotę 129 200,36 zł. W samym centrum miasta, przy ulicy Ogrodowej, powstanie plac dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią amortyzującą, ogrodzeniem i zestawami zabawowymi z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami, huśtawkami, karuzelą i urządzeniem linowym ze ścianką wspinaczkową.
Remont boisk
Trwa procedura przetargowa dotycząca wyłonienia wykonawcy, który wyremontuje wielofunkcyjne boiska szkolne w Goszczu i Grabownie Wielkim. 28 maja minął termin składania ofert - złożone zostały trzy. Wykonanie remontu boisk planowane jest do końca wakacji.
Przetarg unieważniony
Unieważniony został przetarg nieograniczony na przebudowę pasa drogowego przy Placu Piastów w Twardogórze. Powód? Zbyt wysokie ceny zaproponowane przez oferentów, które przewyższały kwotę, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie robót budowlanych. Zadanie będzie realizowane w późniejszym terminie.
Remontują drogi
Trwają remonty dróg gruntowych i bitumicznych na terenie naszej gminy.

Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje
Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje
Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje Aktualne inwestycje

 

Wersja strony


Zobacz koniecznie


bottom


Oficjalna strona miasta i gminy - www.twardogora.pl