Dzisiaj jest:  

Profesjonalna gmina przyjazna inwestorom

STRONA GŁÓWNA

M E N U

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Położenie
Mapa/Plan
Historia
Zabytki
Turystyka
Oświata
Sport i rekreacja
Komunikacja
Galeria zdjęć
Adresy

U R Z Ą D
Miasta i Gminy

-
-
-
-
-
-
-

Godziny pracy
Władze Miasta i Gminy
Pracownicy Urzędu
Kontakt
Inwestycje
Przetargi

Skrzynka podawcza
 


I Dolnośląska Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych
- D-KASSK 2008

W dniach 24-26 października 2008 r. w Gimnazjum nr 1 w Twardogórze przy ulicy Batorego 5 odbyła się I Dolnośląska Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych - D-KASSK 2008.

Konferencja została zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze, COMBIDATA Poland sp. z o.o. , Sad sp. z o.o. oraz Fundację Grupy TP.
Kierowana była do administratorów szkolnych pracowni komputerowych, nauczycieli informatyki oraz nauczycieli innych przedmiotów zainteresowanych wykorzystaniem technologii informacyjnej w edukacji.

Przewodnim tematem konferencji były zagadnienia związane z administracją szkolnych sieci komputerowych oraz rozwiązywaniem problemów dotyczących jej bieżącej eksploatacji. Zaprezentowane zostały nowe technologie wspomagające pracę administratora, nowe formy i metody wykorzystania technologii informacyjnej w procesie kształcenia, a także przykłady dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów unijnych przez szkoły. Tematyka funduszy unijnych znalazła także odzwierciedlenie w warsztatach pn. "Podstawy pisania wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki".
Podczas konferencji, opiekunowie pracowni opartych na technologii Microsoft SBS oraz Apple Macintosh mogli wziąć udział w warsztatach technicznych z zakresu instalowania i zarządzania oprogramowaniem na stacjach klienckich, tworzenia obrazów stacji roboczych i serwera, zarządzania pracownią na odległość, iMovie, Mac i Midi, serwisów internetowych, serwerów, pakietu iLife, iWork, podcastów w edukacji.

Więcej informacji: http://www.eduportal.pl/dkassk/index.html

      

      


Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze
ul. Ratuszowa 14, 56 - 416 Twardogóra, powiat oleśnicki, województwo dolnośląskie
tel. (0 71) 399 22 00, fax. (0 71) 315 81 42